Zagrać o wygraną

Runda jesienna Klasy Okręgowej powoli zmierza ku końcowi. Kolejnym rywalem Mazura w walce o punkty będzie doświadczony przedstawiciel powiatu szczycieńskiego - Omulew Wielbark. Spotkanie zostanie rozegrane w Wydminach.
Omulew obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Przynajmniej w chwili obecnej. Po dwunastu rozegranych kolejkach zespół z Wielbarka z ośmioma punktami na swoim koncie zajmuje ostatnią pozycję. Co ciekawsze, swoją pierwszą wygraną nasz najbliższy przeciwnik odnotował dopiero przed kilkoma dniami, pokonując dość niespodziewanie będącą w czołówce tabeli Pisę Barczewo. Jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe Omulwi to tutaj można doszukać się kolejnego lekkiego paradoksu. Drużyna ta tylko raz przegrała jako gość, 0:2 w Prostkach. Cztery pozostałe mecze to cztery remisy, nawet ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalami (2:2 w Pasymiu, 3:3 w Dobrym Mieście, 1:1 w Reszlu, 0:0 w Górowie Iławeckim).
Gminny Zespół Piłki Nożnej Omulew Wielbark to klub powstały w 1946 roku. Do 1976 roku występował pod nazwą Olimpia, następnie na cztery lata jego działalność została zawieszona, a od 1980 roku działa już pod obecną nazwą. W latach 2003 - 2008 zespół grał na szczeblu Klasy "A", później do sezonu 2011/2012 walczył na boiskach "Okręgówki", by awansować do IV ligi! Przez pięć kolejnych sezonów Omulew udanie grał na tym poziomie, jednak w końcu opuścił szeregi najlepszych drużyn województwa.
Mazur zaczyna potrzebować punktów jak powietrza, ponieważ dystans pomiędzy naszą drużyną, a dołem tabeli zaczyna niebezpiecznie się zmniejszać. A więc jak nie teraz to kiedy?
Zbiórka zawodników w sobotę o 14:00 na Stadionie. Mecz rozpocznie się godzinę później. Serdecznie zapraszamy!